• Biela pastelka 23.9.2022

• Dňa 23.9.2022 sa v našej škole bude konať verejná zbierka na podporu ľudí so zrakovým postihnutím Biela pastelka.

Výnos finančnej zbierky pomáha nevidiacim a slabozrakým ľuďom začleniť sa do bežného života. Ďakujeme

• Zber šípok

• LESY Slovenskej republiky tento rok opäť vyhlasujú ďalší, v poradí už šiesty ročník súťažného projektu Zber šípok spoločne s LESMI SR.

Tento projekt umožňuje vybraným školám porovnať si svoje zručnosti a schopnosti pri zbere šípkových plodov. Preto sme sa do tohto ročníka projektu rozhodli opäť zapojiť tie školy, s ktorými sme v predchádzajúcich ročníkoch mali naozaj výbornú spoluprácu, nakoľko logistika zvozu šípkových plodov je veľmi náročná a v rámci našich kapacít nie je možné do projektu zapojiť všetky školy.

Rovnako ako po predchádzajúce roky aj šiesty ročník súťažného projektu sa bude organizovať podľa vopred stanovených pravidiel:

Žiaci prostredníctvom odovzdaných kilogramov šípok budú získavať finančné prostriedky pre svoju školu. Dúfame, že budú využité na zlepšenie vybavenia, pomôcok, interiéru či areálu školy tak, aby spríjemňovala život všetkým žiakom. Za každý vyzbieraný kilogram šípkových plodov škola dostane 0,50 €.

Pre tri najlepšie triedy sú pripravené jednodňové výlety autobusom do Lesnej školy v Leviciach v správe štátneho podniku LESY SR, organizačnej zložky OZ Podunajsko spojené so zaujímavým programom a obedom v neďalekej reštaurácii.

Najlepší zberači – jednotlivci budú vyhodnocovaní samostatne pre prvý a samostatne pre druhý stupeň. (1.miesto - fotoaparát, 2. miesto - luk, 3. miesto - kolobežka).

Každý, kto sa zúčastní projektu, získa malý darček ako odmenu na pamiatku a každý žiak, ktorý nazbiera viac ako 10 kg šípok, dostane ešte cenu naviac.

Zber sa uskutoční podľa jesenného počasia a vyzretosti šípkových plodov. Začiatok projektu a všetky náležitosti s tým spojené (logistika, zberné miesta a zberné dni, ako i termín ukončenia projektu) Vám bude oznamovať Váš koordinátor, tj osoba, od ktorej Vám bude doručený tento mail. V prípade ďalších otázok môžete kontaktovať aj garanta projektu na anna.sliacka@lesy.sk prípadne +421 918 444 218.

Cieľom projektu štátneho podniku LESY SR pod názvom ZBER ŠÍPOK SPOLOČNE S LESMI SR je motivovať žiakov a ich rodinných príslušníkov tráviť čas v prírode, a tým podporovať návrat k tradíciám a aktivitám, ktoré boli donedávna úplne bežnými. A v neposlednom rade urobiť niečo zmysluplné nielen pre seba ale tiež pre spoločnosť.

Prajeme Vám veľa príjemných zážitkov spojených s realizáciou projektu Zber šípok spoločne s LESMI SR.

S pozdravom

Mgr. Anna Sliacka, PhD.