V súvislosti s mimoriadnou situáciou spôsobenou ochorením Covid-19 a opatreniami v oblasti školstva Vás žiadame o súčinnosť v oblasti informovania škôl a rodičov žiakov a žiačok.
Ministerstvo školstva SR mimoriadne upúšťa od povinnosti priloženia potvrdenia o lekárskej prehliadke k prihláške na strednú školu. Vyjadrenie ministra školstva Branislava Grohlinga nájdete TU:
"Prihlášky na SŠ bude možné podať do 15. mája, bez potvrdenia lekára (teraz je na lekárov veľký nápor a musíme ich aspoň čiastočne odbremeniť). Prijímačky na SŠ sa uskutočnia najneskôr do 30. júna 2020, rovnako ako aj talentové skúšky." Reagujeme tak na zvýšené nebezpečenstvo nákazy v prípade návštev ambulancií.
Týmto Vás žiadame o informovanie rodičov, aby nenavštevovali kvôli prihláškam svojich detí lekárske ambulancie.
O ďalšom postupe k prijímačkam na stredné školy Vás budeme informovať.
